2018 YKS SINAV VE BAŞVURU TARİHLERİ BELLİ OLDU

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile ilgili olarak bugün yaptığı açıklamalardan en önemlisi öncelikle 15 dakika kuralının tamamen kalkması oldu. Fakat 15 dakika kuralı her ne kadar kalksa da sınavların başlama saatinden sonra içeriğe giriş yapılamayacak.

2018 YKS sınav başvuruları ne zaman yapılacak?

ÖSYM Başkanı Özer, sınav başvurularının Mart ayında yapılacağını açıkladı. Ayrıca YKS’nin yapılacağı oturumla ilgili olarak da çok önemli detay verildi. Okulların kapatılmasından sonraki bir hafta sonunda sınav için net tarih de verildi. Özer, Yükseköğretim Kurulu Sınavı YKS sınavı için Ramazan Bayramı sonrası 23 ile 24 Haziran 2018 tarihinin planlandığını belirtti.

2018 oturumları ne zaman yapılacak?

2018 yılı YKS’nin birinci oturumu için 23 Haziran Cumartesi, ikinci oturum ise 24 Haziran Pazar günü planlanıyor. Birinci günün sabah oturumunda Matematik ile Türkçe testi olmak üzere Temek Yeterlilik Testi TYT olacak. Ayrıca birinci gün öğleden sonra oturumunda da Genel yetenek sınavları ile ilgili sorular yer alacak. İkinci gün sabah oturumunda da Yabancı Dil sınavı yer alacak.

15 dakika kuralı kalktı!

Her ne kadar 15 dakika kuralı kalksa da, adayların sına esnasında rahatsız edilmemesi için sınavın başlamasından sonraki ilk 15 dakika uygulaması da yapılmayacak. Sınav 10’da başlıyorsa adaylar bu saatten sonra binalara alınmayacak.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir