Çocuğunuzun Özel Ders Alması Hangi Durumlarda Gerekli Olur?

Çocuğunuz derslerinden, okulundan ve öğretmenlerinden şikayetçi mi?

Her dönem çocuğun başarı durumu değişebilir, bunun sebebi çocuğunuzun ders çalışmaması ya da isteksiz olmasından kaynaklı olmayabilir.

Genelde çocukların başarı istatistiği farklıdır, çocuğunuzun hangi derste başarılı olup hangisinde başarısız olduğunu, okulunun ilk yıllarında az da olsa fark edebilirsiniz, bazen başarısız olduğu derslerde de özel ders alarak yardım alması gerekebilir. Bazı çocuklar okula, yada öğretmenine alışmakta sorun yaşayabiliyor, çünkü; her çocuğun kişilik yapısı birbirinden farklıdır, birisi uyum sağlamış, derse adapte olmuş olsa da, diğeri uyum sağlayamayabilir. Diğer anne babalar gibi sizlerde bu sorunu birkaç kez yaşayabilirsiniz, beklide sorunun farkında bile olamayabilirsiniz, çünkü bazı çocuklar bunu anlatamaz, bazıları da bu uyum sorununu “ben bu öğretmenimi sevmiyorum” diyerek sizlere aksettirebilir.
Bu durumda anne babalar çocuklarına, destek eğitim yani özel ders aldırabilir. Özel dersin en önemli artısı öğrencinin bireysel farklılıklarıyla birebir ilgilenilmesi ve etkili stratejiler geliştirilerek öğrencinin başarıya ulaşmasının sağlanmasıdır.

 

Eğitim Danışmanı

Bahriye Gürpınar Geredeli

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir