Hakkımızda

” Başarınız Başarımızdır ”

Günümüzde artık  eğitim, klasik sınıf sistemden çıkıp daha çok  bireysele kaymaktadır. Sınıf ortamının kalabalık olması ve her öğrencinin aynı seviyede olamaması nedeniyle istenilen verim alınamamaktadır. Bire bir ve özel eğitim ile her öğrencinin seviyesine ve hızına göre eğitim verilerek daha verimli yol alınmaktadır. Güncel eğitim sisteminin farkında olarak yola çıkan DERSBİZDE ailesi  20 yıllık eğitim tecrübesi ile ”öğrenciye yönelik” program ve rehberlik uygulayarak başarınıza başarı katıyoruz.

Öğrenciler, ortalama 20 yıllık örgün eğitim hayatları boyunca zorlu sınavlara girmektedirler. Akademik gelecekleri için kritik öneme sahip bu sınavlara etki eden çeşitli faktörler vardır. Bunlar aile ilişkileri, arkadaşları, sınav zamanı bulunduğu psikolojik ve fizyolojik durumu olabilmektedir. Bu tür etkileri de aşarak bu sınavların üstesinden gelmek için profesyonel destek almak büyük bir öneme sahiptir.

Dersbizde ailesi olarak olarak 2006 yılından beri İstanbul’da; ilkokul, ortaokul, lise dersleri dahil olmak üzere LGS , TYT, AYT gibi sınavlara hazırlamak amacıyla özel ders vermekteyiz. Özel dersi dilerseniz evinizde veya ofisinizde birebir olarak alabilirsiniz.

DERSBİZDE, en uygun öğretmen ile en iyi eğitimi almanızı sağlamaktadır. Bu doğrultuda geniş öğretmen kadromuzla,  en uygun şekilde yapılanmış bulunuyoruz. 2006 yılından beri, odak noktamızda öğrencilerimizi ve hizmet kalitemizi bulundurarak sizlere özel ders vermeye devam ediyoruz.

Misyonumuza paralel olarak öğrencilerin ve velilerin ihtiyaçlarına en uygun hizmeti sağlayıp, onları memnun etmek ve bu doğrultuda birlikteliğimizi sürdürebilmek nihai hedefimizdir.

+905530713685 numaramızdan bizi arayın

Whatsapp’tan mesaj atmak için tıklayın

 

 

NEDEN ÖZEL DERS?

İnsanlık tarihi, hiç kuşkusuz aynı zamanda bir eğitim ve öğretim tarihidir. Var olma sürecinde, “eşya”nın isimlerini öğrenen insan, kalemle yazmayı, kitabı, öğretmeni ve “okul”u tanıdı. Aile, doğa, sosyal çevre ve iş ortamı; “açık kaynaklı” birer okul oldu, insanlık için. Gün geldi, kurumsal öğretim yapma ihtiyacı hissedildi. Eğitim öğretim faaliyetleri kurumsallaşma evresine girdi. Bu ihtiyaç, zaman zaman bir hak, zaman zaman bir imtiyaz olarak insanın karşısına çıktı. Çağımıza yaklaştıkça örgün eğitim anlayışı yaygınlaştı, zorunlu eğitim kavramı, yasal bir zorunluluk olarak insanların en önemli gündemi oldu. Okul; artık her ferdin yolunun geçtiği bir durak, hayatın bütününe yön veren bir merkez haline geldi. Başarı-başarısızlık, iyi-kötü, takdir edilen-kınanan kavramları çevresinde ölçme değerlendirme ölçüleri okul hayatının vazgeçilmezleri oldu. O ölçülere göre başarılı sayıldık ve mutlu olduk ya da tam tersi…

Peki, günümüz insanı için okulun anlamı nedir?   

Her türlü eğitimim toplu olarak yapıldığı yer. Sözlükler öyle tarif ediyor okulu.

Amaç?

O kadar farklı ki… Devirden devire, ülkeden ülkeye, yönetimden yönetime, kişiden kişiye değişiyor.

Değişmeyen şeyler?

Okullarda eğitim ve öğretim, öğrenci ve öğretmenler aracılığıyla yapılır.

Bir okul, öğretmenleri kadar iyi ve güçlüdür. Her öğretmen, öğrenciyi güçlü bir şekilde etkileme gücüne sahiptir. Ancaakkk! Okulun bunu yapabilme imkânı çok kısıtlıdır. Çünkü:

  1. Bugün ideal bir sınıf bile 20 kişiden az değil. 40 dakikalık derslerde en âdil öğretmen, bir öğrencisine ancak 2 dakika ayırabilme imkânına sahiptir. Oysa sizin daha çok ilgiye ihtiyacınız olabilir.
  2. Okul giriş-çıkış saatleri, öğrenci öğretmen iletişimi adına pek müsait ortam sunmamakta. Trafik, servis, ikili öğretim… O yüzden ders dışında görüşme imkânı çok sınırlı.
  3. Okul, farklılıkları gözetemez. Ortalama öğrenci tipini esas alır. Oysa siz farklı ve özelsiniz. Farklı yaklaşımlara ihtiyacınız olabilir.
  4. Okullar, daha rahat idare edebilmek için genel anlamda “düşünsel itaati” öğretir. Yaratıcı ve bağımsız düşünce, okullarda gelişme imkânı bulamaz.

Tabi ki eğitim öğretimin yapıldığı tek yer okullar değildir. Hayatın kendisi bir okuldur. Fakat okulda eğitim almak, yasal bir zorunluluk. Yasalarla belirlenmiş dersleri görmek, onlardan başarılı olmak ve hayatın her anında karşınıza çıkan “Diploman var mı?” sorusuna olumlu cevap vermek başlıca endişemiz hâline geldi. Çok uç bir karakter değilseniz, zorunlu eğitimden geçmek zorundaysanız ve yasalarla belirlenmiş başarı ölçütlerini başarıyla geçip iyi bir iş sahibi olmak istiyorsanız oyunu kurallarına göre oynamak zorundasınız. Başarı sırasında hep yukarılarda olmak, elenmemek.

Çare?

Dahi değilseniz, eğitim ve öğretimde başarının en tesirli yolu tekrardır. Ortalama öğrenci tipine göre hareket zorunluluğu olan okul, size fazla zaman ayıramayabilir. Özel ders burada bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkar.

Kadim bir öğretim yöntemi olan özel ders, size başarı yolunda pek çok imkân sunar.

Okula kıyasla kat kat fazla bire bir zaman

Sınırsız soru sorma imkanı

Size has çalışma yöntemi

Kişiye özgü geri dönüşümler

Bire bir özel ders, kişiye özgü bir çalıma olması yönüyle doğru öğretmenlerle çalışıldığı takdirde çoğu öğrenci için sonucu en hızlı alınabilen eğitim yöntemidir

+905530713685 numaramızdan bizi arayın

Whatsapp’tan mesaj atmak için tıklayın